DEKO MAGAZINE COVER AND INTERVIEW

Virs ēdamgalda, no kura paveras plaša panorāma uz teju visu pirmā stāva atvērto apjomu, izraudzīta franču zīmola DCW Editions lampa In The Tube.

No mikrorajona blokmājas dzīvokļa ar standarta interjeru uz šo – tik neticamu tāllēcienu dzīves kvalitātē ir piedzīvojuši šīs Jūrmalas privātmājas saimnieki. Trīs gadus veltot projektam, dizainere Ilona Bogdane (studija INTERIOR 11) bez kautrības saka – viss ir paveikts nevis uz 100, bet 1000%!

Kā rūgta augstas kvalitātes šokolāde ar savu dūmakaino pēcgaršu – tāds pirmais iespaids rodas, sperot soli pār šīs mājas mirdzošo marmora slieksni un acumirklī jūtot, ka tevi ieskauj kaut kas dārgs. Savā varā pārņem noskaņa, kuras valdošās notis ir nosvērtība, domas tīrība, nopietnība, miers un uzdrīkstēšanās deva. Diendienā te uzturoties, ir viegli domāt tīri, viegli koncentrēties, viegli pieņemt pareizos lēmumus, jo atrodies līdzsvarojošā un harmonizējošā telpā.

Mēs gribam māju uz mūžu – lai varam atstāt mantojumā dēlam. Neko, kas ir īslaicīgi trendīgs un pēc tam būtu metams ārā. Visu minimāli, tikai vislabāko. Tādas bijušas pasūtītāju galvenās prasības. Un tam sekojusi piebilde – budžetam robežu nav. «Mums vajag kvalitāti, lai ko tas maksātu, bet vienlaikus – neko daudz: mēs vēlamies vienu krēslu, bet lai tas ir vislabākais,» saimnieka norādes pirmajā sarunā atceras dizainere. Abu pušu satikšanās un saprašanās bijusi tik neticami viegla un patiesa, ka piezagusies pat doma – tā nevar būt. Ilona ar smaidu atstāsta, kā feisbukā saņēmusi strupu ziņu: Ir māja Jūrmalā. Vajag interjeru. Sazvan. Pavisam drīz jau saimnieks akceptēja tāmi un aizmiegtām acīm parakstīja līgumu. «Kaut kas te nebūs labi,» toreiz nodomāja Ilona un kļūdījās, jo labākus klientus pat sapņos nevarētu vēlēties. «Saimnieks ir personība, ļoti brīvs savā būtībā. Gudrs, veiksmīgs. Brīžiem neadekvāts – vislabākajā nozīmē.

Paceļot augšējā loga ādas žalūzijas, atklājas priežu stumbru ritms. Izteiksmīgā akmens siena pēc sava reljefa un struktūras ir atsauce uz to. Dabas rakstu klātesamība interjerā ienes harmoniju.

«Es ļoti mīlu kvalitāti, īstas lietas, īstus materiālus,» akcentē dizainere, sēžot ikoniskajā un nepārspējami ērtajā Eames Lounge Chair.

Viņi ir triju cilvēku ģimene – finansistu pāris un astoņgadīgs dēls. Abi self made – no parastākajiem darbiem ir izsitušies līdz šim. Un latvieši,» piebilst Ilona, to īpaši uzsverot, jo lielākoties visiem, kas redzējuši māju viņas Instagram profilā, šķiet – ja cilvēki ko tādu var atļauties, tad jau no Krievijas... Ilona lauž šo stereotipu. Starp viņas klientiem ir daudz ļoti veiksmīgu vietējo uzņēmēju, kas apliecina arī pašas dizaineres dzīves mantru – viss ir iespējams. «Es atceros, man vecmāmiņa, kuru es ļoti mīlēju, bieži teica: «Ilonīt, kā ir, tā jādzīvo.» Un man ir alerģija pret šādu attieksmi tāpēc, ka es tik daudz reižu esmu piedzīvojusi to, ka iespējams ir viss, absolūti viss.» Think big – šī pieeja Ilonai veidojusies, pateicoties Amerikas studiju pieredzei. ASV viņa nonāca 16 gadu vecumā, vidusskolas apmaiņas programmā. «Mamma teica – iemācīsies valodu, brauksi atpakaļ, būsi gudrs cilvēks. Es atbildēju – kāda Amerika, man tepat, Purvciemā, ir labi – draugi, viss notiek. Tomēr mammai izdevās mani pārliecināt, un labi, ka tā. Vispirms jau man tur iepatikās mācīties. Es jutos tik brīvi, jutu, ka man ir iespēja izpausties, ka mans viedoklis ir svarīgs.» Rezultātā viena gada vietā Ilona palika Amerikā uz sešiem – pabeidza tur vidusskolu, ieguva stipendiju, lai koledžā apgūtu vizuālo mākslu, un visbeidzot Maiami ieguva zinātņu bakalauru interjera dizainā.

Amerikā apgūto atšķirīgo pieeju ar uzsvaru uz psiholoģiju un dizaina biznesu sadarbībā ar klientu var labi just dizaineres darba stilā. Pirmkārt, jau tas nozīmē starta pozīcijās – izvēloties pasūtītāju – diagnosticēt, vai ir paredzama savstarpēja uzticēšanās. «Mēs ļoti izvēlamies savus pasūtītājus. Mums ir būtiski, lai mums ir absolūta cilvēciskā saderība. Pareizi ir tad, ja ir konstruktīvi, radoši, plaukstoši. Bet, ja nav kontakta, nekas nevar sanākt, tāpēc klientiem es atsaku biežāk nekā piekrītu. Tas man vispār ir dzīves princips – nevis pielikt klāt, bet noņemt. Pēc savas būtības esmu minimālistiska – man svarīgi, lai ap mani ir tikai tās lietas, kas sagādā vislielāko kaifu. Ir arī pasūtītāji, kas procesa gaitā atlaisti – tā ir normāla biznesa prakse. Jo mans uzdevums nav kaut ko darīt. Mans uzdevums ir cilvēkam iedot labāko.»

1. Virtuves zonā Emperador Dark marmors kombinēts ar itāļu kompānijas Arclinea virtuves mēbelēm un Gaggenau tehniku, kuru viegli atpazīt pēc tradicionālajiem griežamajiem slēdžiem. Grīdai izraudzīts itāļu parkets Listone Giordano.

2. «Brīdināju, ka matēts marmors grīdai būtu praktiskāka izvēle – glancētais būs jāpārpulē katrus četrus gadus, jo skrāpējas. Taču klients uzstāja: lai ir vulgāri pulēts, es to varu atļauties!» sarunu atceras dizainere.

3. Tāpat kā veidojot meikapu, vislabākais apgaismojums ir, kad seja ir absolūti vienmērīgi izgaismota, šim Filipa Starka radītajam spogulim ir 360 grādu LED – silts apgaismojums, 2700K, ekstra dzidrs. Atspīdot marmorā, tas izskatās kā portāls.

4. Black & Gold marmora postaments jeb šokolādes bloki, kā tos iesaukusi dizainere.

Līdzās sešus metrus augstajiem logiem iekārtota atpūtas zona. Superērts un supermaigs – tāds ir Living Divani modelis Exstrasoft (diz. Piero Lissoni). Tam izmantota īpaši mīksta Aniline āda – jā, tā skrāpēsies, paliks traipi, ja kas uzlīs, bet tieši īstās dzīves klātesamību pasūtītājs vēlējās iegūt. Mājas uzdevums ir ar laiku kļūt tikai labākai. Televizors, kuru pirmajā brīdī pat grūti atšifrēt, jo tas atgādina mākslas objektu, ir Beovision Harmony no Bang & Olufsen. Arī aksesuāri uz kafijas galdiņa ir nevis dekoratīvi elementi, bet pultis.

«Otrais līmenis ir pontam, te nekam nav jābūt funkcionālam,» teica saimnieks, taču estētikai nav jāizslēdz funkcija, uzskata dizainere, izvēloties, piemēram, ērto Eames Boss krēslu. Visas interjerā iekļautās dizaina ikonas ir investīcijas un jau pēc gada maksās par 10% vairāk, pārliecināta Ilona. Sienai izraudzīti dedzināti dēļi no lietuviešu uzņēmuma Degmeda.

Lai gan zinājusi, ka pēc visiem kritērijiem Minotti kumode Boteco ir ideāla šai vietai un saimniekam, augstās cenas dēļ dizainere sākumā vilcinājās to piedāvāt. Taču, viesojoties zīmola fabrikā un redzot, kā tā top, visas šaubas acumirklī zudušas. Gaismeklis – ikoniskais Flos Taccia.

Tas jau ir kā likums – ja kaut kas nesakrīt vai neiet, kā vajag, tad rezultāts būs vēl labāks, nekā cerēts, pārliecinājusies Ilona. Arī šeit – iespaidīgais marmora pjedestāls radies, jo kāpnēm, kas ved uz otro līmeni, pietrūka betona sienas.

Pasniedzot savu interjera kursu, jau pašā ievadā Ilona studentiem piekodina – jūs neko nedrīkstat sākt darīt, pirms neesat iepazinuši klientu – izzinājuši viņu kā cilvēku. «Tas ir absurds, ko bieži redz Netflix – ienāk dizainers mājā un tūlīt pasaka, tev vajag šito un to. Rezultātā sanāk – izskatās labi, pinterestīgi, bet gadu vai mazāk padzīvo, un sākas iekšējs diskomforts, jo tā vide neesmu es, tas ir dizainera atspulgs, ne mans. Lai interjers būtu ilglaicīgs un pārlaicīgs, tam pilnībā jāatspoguļo saimnieku iekšējā pasaule,» savu pārliecību pauž dizainere. Lai to atklātu, viņa radījusi sistēmu, kā vislabāk superdziļi izpētīt savus pasūtītājus. Tā ir intervija īpašā atmosfērā, kas – kā nu kuro reizi – var ilgt pat deviņas stundas piecos piegājienos. Šīs mājas saimnieku gadījumā gan pieticis ar 20 minūtēm – tā bijusi īsākā saruna anketēšanas pieredzē. «Es to saucu par discovery. Sākumā mēs parunājamies par to, kas cilvēkam patīk. Kā jūs gribat mājās justies? Kas ir tas, kas jūs iedvesmo, kas jūs uzbudina? Kā patīk pavadīt laiku no rīta, kā vakarā? Kā gribas dzīvot, un kā šobrīd dzīvojat? Ir arī listē jautājums – kas jums ir kategorisks ? Piemēram, klientam, principiāli nepatīk dzeltenā krāsa, varbūt dzeltenā džemperī viņu kāds abižoja bērnībā. Un beigās ir viens provokatīvs jautājums: «pastāstiet kaut ko būtisku par sevi!» pirmā reakcija bieži vien ir apmulsums: «kā tas ir? personīgi?» Šīs mājas saimnieks atbildēja ļoti lakoniski – esmu nenormāls pedants. Tas izsaka visu. Attiecīgi procesa gaitā es katram celtniekam personīgi pateicu, ka ir jābūt ļoti labi vai arī būs jāpārtaisa. Un mēs nepieņēmām nevienu darbu, kas nav perfekts. Mēs sūtījām atpakaļ mēbeles. Virtuves fasādes vēl tiks mainītas, jo, pieejot tuvumā, var pamanīt neprofesionālu darbu, par spīti tam, ka virtuves mēbele maksāja 40 tūkstošus eiro. Tas ir zinātniski pierādīts, ka perfekta kārtība mājās, vizuālā tīrība dod iekšējo – prāta – tīrību. Un cilvēks, kas daudz strādā ar cipariem, kuram ir ļoti aktīva ikdiena, kurš pats ir superenerģētisks, negrib redzēt neprecizitāti mājās,» ar pasūtītāju vienisprātis ir dizainere, kurai kādā brīdī nācās pilnībā savās rokās pārņemt arī būvniecības vadību, nomainot celtniekus, lai tā garantētu kvalitāti

Šis interjers demonstrē uzdrīkstēšanos, brīžiem ļaujoties arī tādiem ekskluzīviem soļiem kā marmora grīdlīstes darbistabā un guļamistabā vai motorizētas ādas žalūzijas gar visu augšstāva logu rindu, jo saimniekam patīk ādas smarža.

Akcenta sienai izvēlēta dedzinātu dēļu apdare, savukārt pārējām – kaļķa apmetums, kas regulē mitrumu. Naktsgaldiņš – kubs no oniksa.

Šī māja ir par un ap sapņu piepildījumu, tāpēc te realizēts ne mazums drosmīgu un neierastu ideju. «Saimnieks tā arī teica: «Es negribu, lai ir mājīgi. Vēlos tādu sajūtu, ka dzirdu savu atbalsi. Lai visam ir svars, lai te valda monumentālisms. Es gribu atvērt smagas durvis, un lai rokturis ir tik pamatīgs, ka varu kādu ar to nosist,»,» klienta melno humora izjūtu atklāj dizainere. Kopumā interjera koncepts balstīts uz ilglaicīgām izvēlēm, ko demonstrē skaidra materiālu valoda; te satiekas akmens, betons, metāls, āda, koks. Dzīvojamās telpas augstās lietā betona sienas jau pirmās signalizē par atvēsinošo noskaņu, kāda interjeram jāsniedz.

Ar betona raupjumu kontrastē glancēts marmors. Personīgi izvēlēties īsto akmeni, kas pēc sava reljefa un struktūras sasaucas ar priežu stumbriem aiz loga, dizainere brauca uz Antolini Itālijā – topa marmora vietu pasaulē, kur savai villai akmeņus izmeklējuši arī Andželina Džolija un Breds Pits. Konkrētā marmora nosaukums ir Sequoia Brown, un šai mājai izraudzīta viena no pēdējām tā partijām – vairāk konkrētais paveids nav pieejams vai vismaz pagaidām nav atrasta cita tā ieguves vieta.

Radot interjeru, jebkuras izvēles pamatā dominējis timeless princips. «Piemēram, tehnika ir no Gaggenau, un tam ir stāsts apakšā – būdams maziņš, klients kopā ar tēti bija iegājis dārgā salonā, un tur bija šī zīmola preces par prātam neaptveramām summām. Tagad es varu to atļauties, un man vajag,» viņš izskaidrojis dizainerei. Veiksmīgi, ka paralēli šim – emocionālajam – līmenim, zīmola vērtība ir ne tikai augstā kvalitāte, bet arī dizains, kas nenoveco. «Ies gadi, bet nebūs nosakāms, cik sens vai nesens modelis tas ir. Tāpat kā slēdži – izmantojam Forbes & Lomax, bez digitālā risinājuma, lai vizuāli iederas arī pēc 20 gadiem. Tas, ko bieži vien cilvēki nesaprot, ka viens no nodevīgākajiem veidiem, kas atklāj interjera vecumu, – ka tas ir morāli novecojis, – ir furnitūra, tehnika un apgaismojums. Un šīs lietas bieži vien ir iebūvētas un nav tik viegli nomaināmas,» atgādina dizainere.

Augstās spoguļdurvis ieaicina butika sajūtās veidotajā garderobē – tā ir no Molteni (diz. Vincent Van Duysen). Tāpat kā šeit, visur mājas interjerā durvis ir augstas – līdz pat griestiem, tā atverot vairāk telpas, turklāt saimnieks vēlējās, lai visas durvis ir pamatīgas.

Paturot prātā saimnieka uzstādījumu labāk mazāk, bet labāko šī māja savākusi spilgtu dizaina ikonu plejādi: te, protams, ir slavenais Eames Lounge Chair & Ottoman no Herman Miller, Eames Lobby Chair ES 104, Eames DKR, DAR un Eames Soft Pad EA 208, Desalto ēdamgalds Clay, Piero Lissoni dizaina dīvāns Extrasoft no Living Divani, iespaidīga Minotti kumode Boteco darbistabā un daudzi citi smagsvari. Ilona Bogdane bez šaubīšanās apgalvo – dizaina klasiķu meistardarbiem ar katru gadu cenas tikai kāpj un kāps, kā spilgtu piemēru minot spoguli garderobes zonā: «Es to lieku gandrīz katrā savā projektā – labāku nezinu, lai gan cenā tas, protams, jau ir teju dubultojies. Šis ir vienkārši Top of the Top – La Plus Belle (2019). Dizainers Filips Starks to radīja savai sievai, jo gribēja parādīt, ka viņa ir visskaistākā.»

Viesu guļamistabā valda pavisam tīrs, minimālistisks interjers. Skapja durvju apdarei izmantots īpaši matēts Amerikas riekstkoks.

«Atceros, es sākumā master vannasistabā piedāvāju divus variantus – varam likt izlietni no marmora vai visu mēbeli izgatavot no marmora, ko līdz šim neviens Latvijā nebija darījis. Viņi izbrīnīti paskatījās uz mani – protams, visu mēbeli! Tas uzticēšanās līmenis, kas valdīja šī projekta laikā, manī radījis dziļu izjūtu par to, kā var būt, tāpēc šī māja man vienmēr asociēsies ar kaut ko ļoti fundamentālu pašai sev,» rezumē Ilona.

Īpaša vieta un stāsts šajās mājās ir arī provokatīvajam zīmolam Versace. «Teikšu godīgi, es klausos repu, un man patīk Versace, tāpēc bišku kaut ko no tā gribētu,» pirmajā sarunā paziņoja saimnieks. «Uzreiz teicu: «nekādas Versace flīzes te nebūs!» varbūt – kādos aksesuāros, dekoros, elementos, ko viegli nomainīt. Tāpēc, piemēram, rīta kafiju viņi dzers no Versace krūzēm,» Ilona demonstrē trauku izlasi virtuvē. «Interjers kopumā ir minimālistisks, un te pēkšņi pa vidu tie pulētie Versace trauki. Brīnums rodas tieši šādos kontrastos, un tas tā parāda cilvēcību.» Publicējot šo māju savā Instagram profilā, Ilona turpina saņemt komplimentus, un, godīgi atzīst, viņu pārsteidz šis paradokss: «Es esmu diezgan lielā šokā, ka visiem patīk. Man šķita, ka šis projekts ir citādāks, vēsāks. Prasība bija – neko pārāk mājīgu! Tikai nekādu hygge. Koku daudz – nē! Lai ir tā – nopietni. Bet pat pasūtītājas, kas ir ļoti sievišķīgas, ir teikušas – nākamo māju būvēsim kā tev Jūrmalā.» Taču Ilona uzskata – tas tā nestrādā, jo šī māja ir tieši tāda tieši šiem klientiem. «Cilvēks savā vidē jūtas labi tad, kad viņš redz sevi. Interjers jau nav par to, ka brendīgi vai forši, bet gan par to, kā es jūtos. Ja man ir labi, tas man dod maksimumu relaksa, nekas mani nestresina, un tajā brīdī cilvēkā atbrīvojas milzīgs resurss veltīt laiku saviem darbiem, plāniem, sapņiem, idejām un attīstīties tālāk. Vide 1000% var degradēt vai pacelt – interjers ir ļoti spēcīgs transformācijas instruments. Un tas, ko es daru, – es paceļu, kā minimums, aizvedu līdz tam, kur cilvēks jau ir, un tad vēl augstāk. Es gribu, lai viņi te dzīvo savu labāko dzīvi. Ja klients mostas un ir absolūtā kaifā par to, ka māja – tas ir viņš, tad varu teikt, jā, tas ir mans interjers, man ir izdevies!»

Marmora mēbelei, ko izgatavojis Pilsakmens, sākumā tika radīts prototips, un piecas reizes procesā vēl tā tika pārtaisīta, lai būtu tieši tāda, kādai jābūt. To papildina arī marmora rozetes. Priekšplānā – Balteco Flo vanna, bet aiz tonētā stikla – AXOR dušas sistēma ShowerHeaven 720, kas sniedz sajūtu, ka mazgājies zem lietus.

Arī viesu vannasistabā toni noteic marmors, kas izspēlēts izlietnē. Tā veido labu tandēmu ar dizaineres iemīļotākā santehnikas zīmola AXOR jaucējkrānu My Edition, no kura ūdens tek kā patīkama dušiņa. Tā dizainu vēl papildina ādas panelis. Dvieļu žāvētājs mg 12 Magazine.

Pat mājas zonās ar utilitāru nozīmi dažām virsmām izmantots marmors. «Mēs ļoti lepojamies ar mūsu saimniecības telpām, radām tādas, ka tur var dzīvot,» uzsver interjera autore.

ILONA BOGDANE’S YOUTUBE INTERVIEW

INTERVIEW IN L’OFFICIEL BALTIC DIGITAL

Ilona Bogdane. DVĒSELES SPOGULIS

Intervijai ar Ilonu mēs satikāmies restorānā SNOB. Vietu izvēlējās viņa, un es pilnībā uzticējos viņas izsmalcinātajai stila izjūtai un profesionālai mīlestībai pret interjera dizainu. Mēs iekārtojāmies galdiņā pie loga vienā no eklektiskajām restorāna telpām un pavadījām vakaru estētiskā baudījumā un emocionālā sarunā, kas ilga gandrīz 3 stundas.

08.26.2018 by Valerija Birule, L'Officiel Baltics

- Ilona, tu brīvi sarunājies trīs valodās. Personīgi no tevis esmu dzirdējusi ideālu krievu, latviešu un angļu valodu. Kura no tām ir tava dzimtā?

- Kaut arī esmu augusi latviešu ģimenē, mājās mēs runājām krieviski. Rīgā mācījos latviešu skolā, bet pabeidzu izglītību Amerikā. Nekad nebija sajūtas, ka kāda valoda man ir dzimtā, un arī tagad ikdienā runāju visās trijās.



- Pastāsti vairāk par Ameriku. Kur tu mācījies un vai tieši tur tev iemācīja “dzīvot mirklī”? Es pamanīju, ka tu pārsteidzoši labi māki novērtēt un izbaudīt notiekošo.

- Trīs gadus es dzīvoju Mičiganā, tur pabeidzu vidusskolu un tur mācījos arī gadu vizuālo mākslu koledžā. Tas man deva iespēju attīstīt savas zīmēšanas un radīšanas spējas, kas savā esencē arī liek būt mirklī, būt procesā.

Nākamos trīs gadus es pavadīju Floridas štata pilsētā Fort Lauderdale, pavisam blakus manam mīļajam Miami. Tur, savukārt, es ieguvu bakalaura grādu interjera dizainā no Art Institute of Fort Lauderdale.

Amerika man iemācīja mīlēt mākslu, attīstīja manu gaumi augstākā līmeņa interjera dizainā. Viņa man parādīja, kā apbrīnot skaistumu un bez mulsinājuma izrādīt savu sajūsmu.

Bet dzīvot mirklī ir prakse, ko man patīk sevī attīstīt ikdienā.

 

- Kāpēc aizbrauci no Amerikas? Kas tevi atveda atpakaļ uz Rīgu?

- Es aizbraucu uz Ameriku tieši pēc izglītības, bet Rīga manā sirdī vienmēr ir ieņēmusi īpašu vietu.

- Visiespaidīgākā vieta, kurā esi pabijusi?

- Tādu ir bezgala daudz, bet tomēr būt pie okeāna Miami un skatīties uz ūdens skaistumu un maģiskumu – tas ir ļoti iedvesmojoši!

- Piekrītu! Un tavi iedvesmas avoti darbam?

- Dievinu jūru un vispār ūdeni kā elementu. Šobrīd iedvesmojos no Nicolas Ghesquière Balenciaga arhīviem no laika, kad viņš bija šī modes nama radošais direktors. Viņa skulpturālās kolekcijas tik fantastiski pāriet robežu uz arhitektūru un dizainu.

- Ar kādiem interjeriem tev vislabāk patīk strādāt? Kādā stilā?

- Ļoti vērtēju antīko, vintāžu un lietas ar vēsturi un savu raksturu. Un tajā pašā laikā īpaši mīlu mūsdienīgo un pat futūristisko.

Mana ideālā kombinācija ir šo divu pretstatu organiska apvienošana. Tie ir ideāli komponenti “wow” efekta radīšanai. Vizualizēšanai - tas var būt super mūsdienīgs interjers iekš klasiskas arhitektūras telpām, vai izmeklēti klasiskas elementi minimālistiskā privātmājā.

Uzskatu, ka interjeram ir jābūt dzīvam, jārada pašam savs stils, nepūloties iekļauties kāda veida rāmjos. Tam ir jābūt autentiskam, kā dvēseles spogulis tiem cilvēkiem, kas tajā atrodas un to bauda.

- Kas tev ir svarīgāks – praktiskums, ērtība vai “wow” efekts?

- Esmu apmierināta tikai tādā gadījumā, ja pastāv abu šo elementu klātbūtne. Ērtībai ir jābūt dizaina pamatā, savādāk tā ir māksla, nevis dizains. Bet “wow” efekts ir tas, kas padara telpu īpašu.

- Parunāsim par vintāžu. Es zinu, ka esi ar to pazīstama ne tikai interjeros. Pastāsti vairāk!

- Vintāža man ir kas ļoti īpašs. Tās ir pilnvērtīgas personības priekšmetu formā. Tām piemīt raksturs, emocijas un savs vienreizējais stāsts. Dior clutch, kuram ir pāri 20 gadiem, piemīt dievīga aura. Man tas ir tāpat, kā kādam vērtīgs vīns.

Mīlu retas lietas kā tādas, un mīlu, kad tev ir kāda īpaša lieta, uz kuru paskatoties katru reizi gūsti patiesu baudījumu. Un tāda kā tev var būt viena vienīga visā pasaulē...

- Vai tavā garderobē ir vintāža?

- Uz šodienu mana garderobe sastāv no 70% vintāža, 30% mūsdienīgas dizaineru premium lietas un, nu jau, tikai pa retam eksemplāram no fast fashion.

- Bez kā tu nevari iztikt? Svarīgākais tava ideālā tēla elements?

- Aksesuāri – mani mīļākie gredzeni, auskari ar spīdumiem, vintāža melnas čūskādas josta, saulesbrilles. Detaļas veido visu!

 

- Katrā pilsētā ir stilīgi cilvēki, kas dažādi ģērbjas. Kuras valsts skaistās sievietes tev dvēselei tuvākas?

-Skandināvietes un, protams, parīzietes.


- Pēdējais pirkums, kas tev sagādāja baudu?

- Franču vintāža korsete ziloņkaula krāsā.

- Kā iemācīties dzīvot kaislīgi?

- Apzināti to izvēlēties katru dienu. Izrādīt savas emocijas un bezgalīgi apbrīnot visu, kas patīk. Mīlēt.

Teksts un foto: Valerija Birule

STYLE ARTICLES IN TRENTINI MAG

SENSE OF OCTOBER by ILONA BOGDANE

October 28, 2022

Manu šī mēneša sajūtu veido laime, miers, mistērija, dabas pārtapšanas nianses un smaržas.

Kas ir pirmā komponente, par ko domājat, kad sākat darbu pie jauna objekta?

Ar iedziļināšanos klienta dzīvesstilā, vēlmēs un tajā, kas šo personību padara īpašu un unikālu. Man vissvarīgākais ir radīt tādu vidi, kurā cilvēks jūtas kā viņš pats, jūtas organiski, brīvi un pacilāti.

Kas ir citas jomas, no kurām smeļaties iedvesmu?

Mani vienmēr visvairāk iedvesmo daba.

Kāds ir bijis vērtīgākais padoms, ko kāds jums ir devis?

Kas laimīgs, tam arī ir taisnība.

Kas pašlaik Jūs aizrauj, liek acīm iedegties un kā tas bagātina Jūsu darbu?

Cilvēkattiecības. Dievinu satikt īstos cilvēkus, īstajā laikā. Dievinu sakarības, kas saved cilvēkus kopā un īpašās saiknes, kas izveidojas cilvēku starpā.

Kāds ir veiksmīgs projekts?

Veiksmīgs projekts atspoguļo klienta iekšējo pasauli un dvēseli. Interjers kļūst kā spogulis, kur katrā detaļā, katrā skatā un pieskārienā Tu sajūti sevi.

Produktu izlase:

1. Baxter – Artik krēsls

2. Flos – Biagio galda lampa 

3. DCW Editions – NL12 gaismeklis

4. Flos – Chiara stāvlampa un galda lampa

5. Vincenzo de Cotiis – vāze no kolekcijas ARCHEOLOGY OF CONSCIOUSNESS

SENSE OF JUNE by ILONA BOGDANE

june 30, 2020

Manu jūnija sajūtu veido… smarža, īsta vasaras smarža, vieglums un iedvesma.

 

Galvenais interjera dizaina uzdevums

Ir radīt vidi, kurā tās iemītnieki jūtas pacilāti, kur ir iespejams būt un baudīt. Interjers, kas iedvesmo darīt iedvesmojošas lietas un darbus. Interjers kā vide mūs ietekmē nepārtraukti un ir viens no vērtīgākajiem instrumentiem dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Interjera dizaina mijiedarbība ar citām jomām

Interjera dizains ietekmē visus mūsu dzīves procesus. Kvalitatīvs, pārdomāts un individualizēts interjers ir tas, kas mūsu rītus padara košākus un vakarus baudāmus. Tas atbalsta mūsu koncentrēšanās spējas un ir pamats produktivitātes augstumiem, kvalitatīvam miegam un atpūtai. Mūsu vide veido mūs.

Kas ir citas jomas no kurām smeļaties iedvesmu?

Ir tikai viena joma, kas mani spēj piepildīt un iedvesmot nebeidzami. Daba. Dabā ir viss — enerģija, dzīvība, plūsma, kontrasts, krāsas un apbrīnojami procesi un detaļas.

Bez kā interjers nav pilnīgs?

Bez mīlestības.

Dizaineres projekts attēlos:

Projekts / Salons Rīgas klusajā centrā

Interjers ādas kopšanas salonam Rīgas klusajā centrā, kas apvieno mūsdienu dzīvesstilu ar klasiskām vērtībām.

Atmosfēra no koncepta līdz rezultātam ir bijusi nemainīga — relaksējoša, pacilāta telpa, kura spēj tranformēt klientu aizņemtās dienas miera svētnīcā. Interjers ir gaišs, svaigs un meditatīvs pateicoties estētiskai videi un pieskārieniem patīkamiem materiāliem.

Interjera zvaigzne, kas rūpējas par klientu relaksāciju jau no paša pirmā kontakta ar telpu ir Pierre Paulin Pumpkin sofa no Ligne Roset.

Interjerā ir izmantots arī statuario marmors un kristāltīras spoguļu slejas ar faseti, kas papildinātas ar Flos IC S1 gaismekli.

 

Iedvesmas izlasē:

LIGNE ROSET Pumpkin sofa / by Pierre Paulin

ARTIFORT Ribbon / by Pierre Paulin

FLOC IC Lights C/W 2 / by Michael Anastassiades

FLOS IC Lights S1 / by Michael Anastassiades

FLOS Wall rupture Silver / by Thierry Dreyfus

MOOOI Fold Nude rug / by Celia Hadeler

MOROSO Anomaly pouf / by FRONT

STYLE ARTICLES IN SPICE LIFE MAGAZINE

L’OFFICIEL ARTICLES WRITTEN BY ILONA BOGDANE

L’OFFICIEL DIGITAL ARTICLES WRITTEN BY ILONA BOGDANE

Stila elementi: viss caurspīdīgs

Viens no jaudīgākiem stila elementiem, kas atspoguļojas modē, šobrīd ir caurspīdīgums (*transparency).

03.12.2018 by Ilona Bogdane

CHANEL pavasara/vasaras 2018 skate bija patīkami piesātināta ar visu caurspīdīgo – somas, zābaki, cimdi un pat lietus cepures. Jimmy Choo x Off-White sadarbības rezultātā tika no jauna interpretēta pelnrušķītes pasaka, rezultātā radot kolekciju, kurā vispieprasītākie modeļi ir ar caurspīdīguma elementiem. Un arī CELINE Phoebe Philo ir radījusi plastikāta somu, kas tik ļoti atgādina visiem atpazīstamo, klasisko plastmasas maisiņu.

Kaut arī interjera dizainā caurspīdīgums pastāv jau kādu brīdi (Kartell uz caurspīdīguma bāzes ir uzbūvējis veselu brendu), tas kuru katru brīdi sāks jaunu vilni plūstošā tandēmā ar modi. Caurspīdība ir izcils veids, kā radīt levitācijas efektu telpā. Tā piešķir viegluma sajūtu un padara telpu gaisīgu, mūsdienīgu, tīru un pat mirkļos nākotnīgu.

Baccarat kristāla smarža

Pasaulslavenais kristāla ražotājs Baccarat ir radījis jaunu parfīmu Rouge 540 sadarbībā ar Maison Francis Kurkdjian.

06.17.2018 by Ilona Bogdane, L'Officiel Baltics

Tas ir starojošs un izsmalcināts, poētiskā alķīmijā radīts, un paliekošu iespaidu atstājošs. Un par godu Rouge 540, vēlos izcelt, ar ko tik īpašs ir pats Baccarat, šī parfīma radītājs.

Baccarat ir pasaulē atzīts kristāla izstrādājumu ražotājs ar kvalitātes standartu un reputāciju, kas ir virzījusi brendu vairāk nekā 250 gadus tā pastāvēšanas vēsturē. Un tas vien ir apsveicami, ka mūsdienās pastāv tādi brendi, kas jau tuvojos savam trešajam gadsimtam, ar laiku paliekot vien intriģējošāki, spēcīgāki un ikoniskāki. Baccarat ražojumi viennozīmīgi ir izturējuši laika pārbaudi un savā esencē ir mūžīgi, mantojumos iekļaujami priekšmeti.

Baccarat darbība sākās 1764.gadā, mazā ciematā ar nosaukumu Baccarat, kas atrodas kādus 400 kilometrus Parīzes austrumos. Izveidojot Baccarat manufaktūru, tās aizsācējs, toreizējais Mecas Bīskaps, vēlējās attīstīt pilsētas industriālo sfēru un līdz šai dienai, vairāk nekā 250 gadus vēlāk, Baccarat kristāla ražotne atrodas turpat. Bacarrat ir Francijā pirmais kristāla gaismekļu un smaržu pudeļu ražotājs, kas pavisam neilgā laikā kopš darbības sākuma jau bija nopelnījis pasaules karaļu uzslavu.Kopš tās aizsākuma kompānija ir radījusi izsmalcinātus kristāla priekšmetus, pie kuru veidošanas ir strādājuši mākslinieki, kas ir slavēti par pasaulē labākajiem savā sfērā.

Sadarbībā ar vienu no pasaulē slavenākajiem un svinētākajiem dizaineriem Filipu Starku (Philippe Starck) Baccarat ir advancējis visu kristāla industriju, radot pirmo melnā kristāla lustru pasaulē. Starks ir zināms tieši ar savu unikālo rokrakstu – radīt negaidītus materiālu, organisko līniju savienojumus.

Sadarbības rezultātā ir dzimuši arī restorāni Baccarat Crystal Room Parīzē un Baccarat Moscow. Parīzē kristāls nozīmē poēziju un romantiku. Maskavā kristāls ir drāmas un ugunīgas dabas izpausme.

VERSACE ikoniskā villa The Casa Casuarina

VERSACE vārds ir ikonisks, un tik pat ikoniska ir Casa Casuarina, zīmola radītāja Džianni Versače bijusī rezidence, kas atrodas pašā Miami South Beach sirdī.

02.20.2018 by Ilona Bogdane for L'Officiel Baltic

Dēvēta par The Crown Jewel of Real Estate (*nekustamo īpašumu dārgakmens), Casa Casuarina ir visfotogrāfētākā ēka Miami Beach un trešā fotogrāfētākā ēka ASV pēc Elvisa rezidences un Baltās Mājas.

Džianni Versače jūras krasta īpašumu iegādājās 1992. gadā un dzīvoja rezidencē līdz savai traģiskai nāvei 1997. gadā. Džianni, uz to laiku viens no vispasaules atzītākajiem augstākās modes dizaineriem, ieraudzīja noplukušo ēku nejauši, kad iebrauca Miami pa ceļam uz Kubu un lūdza taksometra vadītājam parādīt viņam ko īpašu. Pārējais ir vēsture.

Ēkas un īpašuma renovācijās tikai ieguldīti vairāk nekā 33 miljoni ASV dolāru. Un, lai izveidotu apbrīnojami izsmalcināto baseinu, kura dizainā ir pāri miljonam no Itālijas importētu mozaīku, tūkstošiem no tām no 24 karātu zelta, Džianni iegādājās blakus esošo viesnīcu un to pilnībā nojauca.

Visa villas esence ir absolūta dekadence, katra tās detaļa individuāli radīta. Baroka grezība un pārpilnība. Tā ir telpa un vide, kas radīta kreativitātei. Madonna, Princese Diāna un Eltons Džons savulaik bija Džianni Versačes regulārie viesi, un arī tagad Casa Casuarina ir slavenību un radošu personību iecienīta.

Casa Casuarina ir neatkārtojama vieta, kas svin dzīvi. Tā ir dramatiska, pārspīlēta. Un, jā, tur visa ir tik ļoti daudz. Iespējams, stipri par daudz kāda redzējumam. Tomēr pati par sevi villa ir viena vienreizēja sajūta, tāds kā izteikts pārmērības kārdinājums. Un, kā teiktu pats Džianni: “Es neticu labai gaumei”.

Barselonas Pērle – Casa Batlló

Casa Batlló ir Barselonas ikona. Šī neaizmirstamā privātmāja atrodas pašā pilsētas centrā uz Passeig de Gràcia avēnijas, kur arhitekta Antoni Gaudí radīto brīnumu nevar nepamanīt.

04.17.2018 by Ilona Bogdane

Ne vien tapēc, ka katrā diennakts stundā to pielūdz desmitiem tūristu (un, protams, arī vietējo) caur savu fotokameru objektīviem, bet tapēc, ka tā ir tik īpaša, tik negaidīta, tik pārsteidzoša kā neviena uz visas Passeig de Gràcia. Casa Batlló ir kā māja no bērnu pasakas – tik maģiska un tik unikāla, kā nekas, ko iepriekš esmu redzējusi..

Casa Batlló ir Antoni Gaudí meistardarbs, kas tika radīts absolūtā radošā brīvībā, ko arhitektam sniedza mājas pasūtītājs tekstila magnāts Josep Batlló I Casanovas.

Ēka ir unikāla ar visām savām niansēm, izteikti ar to, ka mājas arhitektūrā taisnas līnijas atrast nav viegli. Par ko pats Gaudí ir teicis, ka “Dabā nav taisnu līniju vai asu stūru, tamdēļ arī ēkās to nevajadzētu būt”.

Batlló kungs vēlējās ēku kā nevienam, tādu, par ko runātu visi. Laikā no 1904. - 1906. gadam, kad tika veikta mājas pārbūve, vēlme radīt ko tik unikālu bija veids, kā aristokrāti demonstrēja savu statusu. Batlló kungs un sieva bija pilnīgi atvērti jebkam, tāpēc nolēma arhitektu neierobežot. Un Gaudí pārsteidza.

Vietējo aprindās Casa Batlló ir zināma kā Casa dels ossos (Kaulu Māja) pateicoties tam, ka tā vizuāli sniedz “kaulainu” izskatu. Tās jumts ir izliekts, atgādinot pūķa muguru ar visām uz tā esošām zvīņām. Katra tās daļa plūstoša. Gan fasādē, gan interjerā tā izskatās pēc mītiska dzīvnieka. Fasāde ir dekorēta Gaudí rokrakstā – mozaīkā, kas veidota no tūkstošiem sasistu keramisku flīžu, ko dēvē par trencadís. Kopā ar sasisto stiklu tā spēlē saules gaismā, atgādinot ūdensrozes vasaras ūdenī. Logi ir viļņojoši ovāli, toņi izmeklēti no zemūdens pasaules, iedvesmoti no korāļiem.

Pacilājošs skates dizains Parīzes modes nedēļā

Parīzes modes nedēļa jau pagājusi, taču man prātā ir palikušas dažas īpašas skates, kuras atstāja iespaidu tieši ar savu iedvesmojošo skates telpu dizainu.

03.15.2018 by Ilona Bogdane

Skates telpas dizains ir tas, kas spēj pacelt visu skati, rada noskaņojumu pirms vēl ir iespēja redzēt pašus tērpus. Tas rada stāstu un pavadījumu. Tas ir tas pats, kas rāmis gleznai.

Un, lūk, ir manis izvēlētie 3 visīpašākie un vismaģiskākie skates telpu dizaini no Parīzes modes nedēļas.

Mans absolūtais favorīts!
Vieta: The Cour Lefuel – reti redzētais pagalms Luvrā, kur Napoleons III turēja savus zirgus.

Louis Vuitton radošais direktors Nicolas Ghesquière savienoja antīko ar mūsdienīgo – radīja kosmosa kuģi klasiskā un tradicionālā Luvra arhitektūrā. Futūristiskais noskaņojums bija izcils pavadonis prezentētiem tērpiem, kuri, pat ļoti iespējams, bija Amerikāņu šova Westworld iedvesmoti.

Skate bija atvadu skūpsts Cour Lefuel arhitektūrai pirms plānotās 3 gadu renovācijas.

Vieta: Skatei uzbūvēta īslaicīga arhitektūra ar skatu uz Eifeļa Torni

Sajūtas – roka koncerts. Dūmi, prožektori, kas sinhronizē ar skates pavadošo mūziku. Anthony Vaccarello tērpu detaļās atspoguļojas pats skates dizains gluži kā spogulī.

Skatei beidzoties, Eifeļa tornis sāka mirgot, radot fantastiskas Parīzes esences sajūtas!

IKEA x OFF-WHITE jaunumi

Jaunumi no īpaši gaidītas IKEA x OFF-WHITE kolekcijas tika prezentēti dzīvā translācijā no Ņujorkas, ko varēja skatīt 30.aprīlī weblapā ikea.today.

05.09.2018 by Ilona Bogdane, L'Officiel Baltics

OFF-WHITE radošais direktors Virgil Abloh, kas martā tika iecelts arī par Louis Vuitton vīriešu līnijas radošo direktoru, prezentēja visaktuālākos kolekcijas prototipus. Akcentēts bija tas, ka šis ir ieskats darba procesā, jo šīs kolekcijas radīšana vēl turpinās.

Uz doto brīdi kolekcija sastāv no jau pazīstamiem ikdienas priekšmetiem, kam ir piešķirta
mākslinieciska “apdare” un no kuriem vairāki jau ir nobrendoti ar OFF-WHITE rokraksta pēdiņām.

Īpašais pārsteigums bija apavu, konkrētāk kedu, stikla skapis. Virgil uzskata, ka šādā veidā netiek aizmirsts par lietām, kas mums pieder. Kad varam iznest gaismā un atrādīt mūsu mīļākos priekšmetus, tie kļūst par mākslas objektiem, un šāda veida attieksmei ir potenciāls samazināt nevajadzīgus pirkumus. Neizpalika arī vēl viens skatiens uz Ikea ikonisko FRAKTA somu pārveidotu pēc Virgil Abloh redzējuma – bēšīgā krāsā ar uzrakstu “SCULPTURE”.